מורי החוג בתקשורת

"והארץ הייתה תוהו ובוהו" - פרק 14 על שלטון הממלוכים בארץ ישראל

פברואר 6, 2017

סדרת תעודה ב 15 פרקים מתעדת את תולדות ארץ ישראל - מהזמן הקדום ביותר ועד העת החדשה בתקופה העותמאנית. באמצעות ממצאים נדירים, אתרים שטרם נחשפו, מחקרים ותהליכים מדעיים נחשפת ההיסטוריה של ארץ ישראל. בין הציר המחקרי ההיסטורי והארכאולוגי לציר המקראי, הסדרה מתעדת את ראשית האדם בעולם כולו ובאזור המזרח התיכון בפרט, את גל היציאה מאפריקה ושרידי החיים הקדומים באזור ארץ ישראל, היווצרות היריבויות האנושיות הראשונות ואת ניצני האמונה והפולחן הדתי.

הסדרה "והארץ הייתה תוהו ובוהו"

פברואר 2, 2017

תגובה של ד"ר קטיה ציטרין-סלברמן על פרק 11 של סדרת התעודה בת 15 הפרקים "והארץ הייתה תוהו ובוהו", מוקדש לתקופה האסלאמית הקדומה, מלידת האסלאם בתחילת המאה ה-7 ועד לבוא הצלבנים ב-1099. הסדרה שמה לה למטרה לספר לציבור הרחב את תולדות ארץ ישראל, מהתקופה הפרה-היסטורית ועד לסוף התקופה העות'מאנית, בדגש על ההיבט הארכיאולוגי.

לקריאה, לחצו כאן.

ערוץ 7: ראיון עם פרופ' פודה על ספרו האחרון על "סיכויים לשלום: החמצת הזדמנויות בסכסוך הישראלי- ערבי"

פברואר 23, 2016

בספרו החדש מנתח פרופ' אלי פודה את הכשלים וההחמצות שליוו את המו"מ המדיני בין ישראל לפלשתינים ומדינות ערב. 

בראשית השיחה עמו נשאל אם הוא מסכים לאמירתו של אבא אבן ולפיה הערבים לא החמיצו שום הזדמנות להחמיץ הזדמנות, משפט שלדבריו פותח את ספרו.

לטעמו של פודה מדובר באמירה שאינה מדוייקת כל כך ולתפיסתו שני הצדדים מחמיצים במידה שווה ולא ניתן לטעון שיש כאן צד אחד שכל הזמן מחמיץ, אלא לכל אחד מהצדדים היו הזדמנויות ובסופו של דבר גם החמצות.

"הארץ": מלך סעודיה עושה שריר / אלי פודה

ינואר 16, 2016

ההוצאה להורג המתוקשרת של איש דת שיעי איראני בסעודיה, וניתוק היחסים הדיפלומטיים עם איראן בעקבות תקיפת השגרירות בטהראן, נתפשו כביטוי של מדיניות חוץ סעודית חדשה, אגרסיבית מתמיד, שהחלה עם עלייתו לשלטון של המלך החדש, סלמאן, בינואר 2015. ואולם לאמיתו של דבר, השינוי — המעבר מדיפלומטיה החותרת לקונסנזוס בעולם הערבי ובמזרח התיכון למדיניות מתעמתת עם יריבים פוליטיים ואידיאולוגיים — אינה חדשה. ראשיתה מיד לאחר פרוץ האביב הערבי, בינואר 2011.

הטור המלא באתר הארץ