ד"ר אביגיל יעקבסון

ד"ר אביגיל יעקובסון
מרצה בכירה בחוג ללימודי האסלאם והמזה"ת
חדר 5308 שעות קבלה בתיאום מראש
02-5883665

ד"ר אביגיל יעקבסון היא מרצה בכירה בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון. אביגיל חוקרת את ההיסטוריה החברתית והאורבנית של א״י בתקופה העות'מאנית המאוחרת ובתקופת המנדט הבריטי. תחום עניינה העיקרי הוא תולדותיהם של אזורים וקהילות המעורבות מבחינה אתנית ולאומית, במיוחד בעתות מלמחמה וסכסוך.

אביגיל פרסמה שני ספרים: From Empire to Empire: Jerusalem between Ottoman and British Rule (Syracuse University Press, 2011). ספרה השני, Oriental Neighbors: Middle Eastern Jews and Arabs in Mandatory Palestine (Brandeis/New England University Press, 2016), נכתב יחד עם ד״ר משה נאור.

יעקבסון קיבלה את תואר הדוקטוראט במחלקת להיסטוריה באוניברסיטת שיקגו. לפני שהצטרפה לאוניברסיטה העברית, היתה המנהלת האקדמית של תימת גבולות וריבונות (לפני כן: היחידה לשכנים ים-תיכוניים) במכון ון ליר בירושלים. היא העורכת הראשית של כתב העת Journal of Levantine Studies (JLS)  שיוצא לאור במכון ון ליר. בעבר היתה עמיתת מחקר זוטרה במרכז קראון ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת ברנדייס; מרצה במחלקה להיסטוריה ב-MIT; מרצה אורחת במרכז אלי ויזל ללימודים יהודיים באוניברסיטת בוסטון; ומרצה בביה״ס הבינלאומי במרכז הבינתחומי בהרצליה.